PVC | PVC | معرفی

pvc که مخفف کلمات پلی وینیل کلوراید است سومین ماده پلاستیکی پرمصرف در جهان است. امروزه از مواد pvc  در ساخت بسیاری از محصولات به دلیل مزایایی که دارد استفاده می شود و یکی از آنها  در و پنجره های ساخته شده از جنس upvc هستند. upvc نوعی از pvc است که سخت شده اند تا قابلیت استفاده در صنعت و ساختمان را داشته باشند از خواص این مواد می توان به استهکام و ماندگاری بالا ، عدم تغییر شکل، عایق بودن، نگهداری آسان و قابلیت بازیافت اشاره کرد.
بکارگیری پنجره های ساخته شده از جنس upvc باعث کاهش تبادل دمای داخل ساختمان با خارج از آن می شود و این امر در کنترل دمای داخل ساختمان وجلوگیری از هدر رفتن انرژی کمک شایانی می کند، در عین حال باعث کاهش ورود گرد و غبار و سر و صدای محیط خارج مخصوصا در اماکن شلوغ و پر تردد شهر می گردد و آرامش و پاکیزگی را برای شما به ارمغان می آورد. از دلایل دیگر پرکاربرد بودن پنجره های upvc ضریب امنیتی بالای آنها به دلیل استفاده از یرآق آلاتی است که در طول و عرض پنجره ها فقط با بستن یک دستگیره در چند نقطه قفل می شوند.

امروزه این نوع پنجره ها به دلیل مزایای فراوان و قابلیت نصب آسان با کمترین تخریب، استفاده زیادی در بهسازی یا بازسازی ساختمان های قدیمی دارند.

از نظر زیبایی نیز انواع در و پنجره های ساخته شده از جنس پروفیل های upvc  شامل طیف گسترده ای از سری ها، طرح ها و رنگهای متنوع هستند، بنابراین هر شخص  می تواند بر حسب سلیقه مدل دلخواه خود را انتخاب کند.
پروفیل های  upvc قابلیت رنگ آمیزی مطابق با سلیقه مشتری را دارا هستند و همچنین دارای رنگ بندی های متنوعی با طرح انواع مختلف چوب نیز هستند که به صورت لمینیت و تمام اتوماتیک به سطح پروفیل الصاق می شوند