سیستم نمای شیشه ای | معرفی

نمای شیشه ای به دلیل زیبایی، شفافیت و کارایی بالا امروزه یکی از رایج ترین نماهای مورد استفاده در سراسر دنیا است. ضعف نماهای شیشه ای شکننده بودن آنهاست که برای برطرف کردن این مشکل و ایمن سازی اینگونه نما ها تمامی شیشه های مورد استفاده سکوریت یا لمینیت می شوند تا در برابر فشار و ضربه مقاوم شوند و به هنگام شکستن آسیبی به محیط و افراد وارد نسازند. در این گونه نماها می توان از شیشه هایی که حرارت را از خود عبور نمی دهند استفاده کرد یا با استفاده از تکنولوژی نانو شیشه ها را به مدت طولانی تمیز نگه داشت.همچنین در اینگونه نماها می توان با نصب لوور در قسمت بیرونی نما مانع ورود نور شده و باعث صرفه جویی در هزینه های انرژی می گردد.

نمای شیشه‌‌ای دارای دو نوع فریم‌لس و فیس‌کپ می باشد. در نمای شیشه ای فریم لس زیر سازی و چارچوب های آلومینیومی ویژه به گونه ای بر روی نمای ساختمان نصب می شوند که در نمای بیرونی ساختمان هیچ چارچوبی در اطراف شیشه ها قابل رویت نیست.

ولی در سیستم فیس‌کپ در محل طلاقی شیشه‌ها پروفیل‌های آلومینیومی قابل رویت هستند که نسبت به شرایط ساختمان و نوع طراحی می توان یکی از این دو نوع را انتخاب کرد.